DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Parfémy ze Spojených arabských emirátů

Luxusní a jedinečné orientální parfémy

Orient voní dálkami a tajemstvím, bohatstvím a nádherou, luxusem a péčí, pouští a sluncem.

Výroba orientálních parfémů sahá tisíce let do minulosti a současnost těží z bohatých zkušeností. Nabízíme snové vůně palácových serailů a nejluxusnější parfémy arabských princezen. Parfémy jsou intenzivní jako slunce v poledne, jemné jako vánek v poušti, lehké jako šál palácové tanečnice, a trvalé jako krása arabských žen.

Orientální parfémy jsou tajemné, žádoucí, smyslné, osvěžující, horké a lehké, stejně jako tolik vzácný vánek v poušti, jako rozkvetlá růže pokrytá ranní rosou, jasmín nebo orientální koření.

Už dávno před naším letopočtem Arabové získávali vůně z rostlin pouště, travin, vonných květů oáz nebo třeba vanilky, a vytvářeli tak první parfémy. V 10. století objevili metodu destilace, toto umění dovedli k dokonalosti a stali se v něm pravými mistry. Původní jednodruhové parfémy postupně začali mísit v promyšlených kompozicích do pohádkových vůní. 

Složkou, která vládne orientálním parfémům, je oud, zvaný také agarwood, aloeswood, heartwood nebo eaglewood. Oud je nejcennějším parfémovým základem, jaký je používán. Získává se z kmene některých druhů subtropických stromů, podobá se jantarové pryskyřici a je to látka velmi vzácná, vzniká jen v několika stromech z tisíce.

Oud je základem většiny orientálních parfémů: nese vůni, poskytne jí prostor k rozvití. Jeho nezaměnitelná vůně je po nanesení velice výrazná až nepříjemná, po chvíli povolí a dá prostor ostatním složkám parfému. To mohou být speciálně pěstované růže z Taifu a jiné exotické květy, vanilka, santalové dřevo, mošus, přírodní bílé či černé pižmo získávané bez usmrcení zvířete. Používají se jen nejčistší silice destilované velmi šetrnými metodami, intenzivní a trvalé, ale jemné.

Je už zřejmé, že orientální parfémy se v ničem nepodobají parfémům, jaké známe. Péče a orientální luxus začínají pohledem na toaletní stolek. Nepřehlédnutelný flakon, nádherná kovotepecká práce na skleněné lahvičce, vykládané zdobnými kameny. Sám je umělecké dílo, které je více než hodno nést cenný obsah. Zdobený flakon je šperk, který ukrývá koncentrované vonné oleje. 

Parfémy z dalekého Orientu jsou vysoce intenzivní a přesto jemných vůní. Pocit, jež zažijete při jejich použití se rovná příběhům z nádherných paláců, kdy pár kapek těchto vonných esencí doslova otočí Váš pohled na vůně. Všude, kudy projdete zanecháte nevýslovně krásnou voňavou stopu.

Orientální parfémy jsou dostupné buď ve formě koncentrovaného parfémového oleje (CPO) nebo v klasickém provedení parfémové vody (EdP).

Parfémové oleje (CPO) se nanášejí skleněnou tyčinkou umístěnou v uzávěru flakonu. Tradičně se začínají nanášet na prstech u nohou, dále přes podkolenní jamku až k výstřihu, na vnitřní stranu zápěstí, do loketní jamky a na ušní lalůčky. Tento postup není náhodný, je známo že teplo stoupá směrem vzhůru, proto se parfém nanáší odspodu nahoru. Při použití CPO je vhodné dát pozor na to, aby olej nepřišel do kontaktu s oblečením.

Parfémová voda (EdP) se nanáší několika střiky na pokožku, nejlépe na místa kde nejvíce pulzuje teplo — nejčastěji na dekolt, krk nebo zápěstí. Stříknutím EdP do vlasů se vůně kolem vás bude vznášet dlouhé hodiny, jako jemný závoj. Intenzita orientálních EdP je o dost vyšší než u nás běžně dostupných EdP, je srovnatelná spíše s čistými stoprocentními parfémy.

Aby orientální vůně plně vynikla, potřebuje k rozvití nějaký čas, i 15 minut. Za tuto dobu vůně celá rozkvete a trvá hodiny a dny. Orientálními parfémy uchvátíte svoji mysl, okouzlíte smysly a propůjčíte pocit jedinečnému luxusu. Tak tedy vítejte, pojďte a kupte si první z nich do vaší, nikdy nekončící sbírky.